RADA STARSZYCH
Rada Starszych – zboru to ludzie z pasją służący Bogu, obdarzeni zaufaniem członków kościoła, którzy wybrali ich, aby przewodzili zborowi. Poprzez różne dary i talenty zachęcają wszystkich do pogłębiania relacji z Panem Jezusem, który jest Głową Kościoła. Budując naszą wiarę, niosąc nadzieję i wskazując na miłość do Boga i bliźniego, uczą nas, jak codziennie doświadczać Bożego błogosławieństwa.Skład Rady Starszych:
Piotr Wisełka – Pastor / przewodniczący Rady Starszych
Hanna i Piotr Buczkowscy
Jesteśmy małżeństwem z trójką dzieci, od ponad 15 lat przeżywamy naszą przygodę z Bogiem. Hania z zawodu jest optometrystką i ortoptystką, a od niedawna także coachem. Praktykuje w ramach własnego gabinetu rehabilitacji wzrokowej oraz pracuje naukowo na Uniwersytecie im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W 2016 r. uzyskała tytuł doktora nauk medycznych. Piotr, z wykształcenia optometrysta, w życiu zawodowym zajmuje się polepszaniem widzenia u ludzi, prowadząc gabinety i salony optyczne Centrum Lepszego Widzenia. W 2009 r. zainicjowaliśmy i nadal koordynujemy projekt Bartymeusz, w ramach którego mobilizujemy środowisko optyczno-optometryczne do działania, przeprowadzamy bezpłatne badania wzroku oraz fundujemy okulary osobom ubogim z Polski i Mołdawii. Piotr zaangażowany jest w służbę kaznodziejską oraz służbę uwielbienia, Hania w prowadzenie Kościoła Młodych. Razem zaangażowani jesteśmy w służbę małżeństwom.
Karolina i Grzegorz Rogalowie
Jesteśmy małżeństwem z trójką dzieci i od wielu lat służymy Bogu i Kościołowi. Naszym powołaniem jest przede wszystkim służba uwielbienia i pragnienie doświadczania wraz z Kościołem Bożej obecności. Równie ważne jest dla nas wspieranie projektu budowy naszego nowego kościoła, w co szczególnie zaangażowany jest Grzegorz. Staramy się współtworzyć naszą społeczność, ponieważ wiemy, że jest to miejsce dane nam przez Boga, i czujemy się w nim jak w domu.
Natalia Wąsik
Do Kościoła Zielonoświątkowego uczęszczałam już jako mała dziewczynka razem z rodzicami. Jednak narodziłam się na nowo dopiero w 2007 r. Od tamtego czasu, przez pewien okres, pomagałam pastorowi w prowadzeniu kancelarii, a później przez kilka lat byłam liderką grupy studenckiej. Obecnie wspieram zespół nauczycieli Kościoła Młodych. Szczególnie leży mi na sercu problematyka walki duchowej i troska o duchowy wzrost sióstr i braci poprzez budowanie społeczności w grupach domowych. Prywatnie interesuję się historią Polski i językiem angielskim, uwielbiam podziwiać górskie widoki. Ważny jest dla mnie także wszechstronny rozwój osobisty.
Sylwia Tasiemska
Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą dwójki prawie dorosłych, cudownych dzieci. Z wykształcenia jestem artystką pedagożką. Zawodowo także rozwijam się w tym kierunku, troszcząc się o rozwój pracowników i wizerunek międzynarodowej korporacji. Nawróciłam się 10 lat temu i od razu Bóg położył mi na serce troskę o budowanie relacji, rozwój w uczniostwie poprzez wzrastanie w grupach domowych i kobiecych, a także los najmłodszych i najsłabszych w Jego Kościele. Społeczność KZ współtworzę od 6 lat, dbając o rozwój grup domowych, grupy kobiecej oraz Kościoła Młodych. Służba wśród ludzi jest moją pasją.
Krzysztof Wąsik
Wychowywałem się w domu o chrześcijańskich wartościach, a Kościół był zawsze ważną częścią mojego życia. Nawróciłem się w lipcu 2006 r. na obozie chrześcijańskim START, mając niespełna 15 lat, tego samego roku przyjąłem chrzest. Od 2011 r. przez 7 lat byłem liderem grupy młodzieżowej w naszym Kościele. W latach 2014-2019 razem z grupą przyjaciół tworzyłem projekt Bez Granic, którego celem było szerzenie imienia Jezus na terenie naszego miasta. Obecnie jestem zaangażowany w służbę polegającą na obsłudze akustycznej nabożeństw oraz w służbę kaznodziejską. Razem z żoną Olgą, synem Przemkiem i córką Joanną tworzymy szczęśliwą, Bożą rodzinę.
Zbigniew Żyto
Od ponad 30 lat chodzę z Bogiem. Spotkanie z Jezusem odmieniło moje życie, dawniej byłem daleki od Boga, nie znałem Jego Słowa, teraz jestem blisko Niego, bo jest moim Ojcem. Modlitwa i rozmyślanie nad Jego Słowem stały się dla mnie prawdziwym przywilejem. Dzięki Bożej łasce jestem dzisiaj tym, kim jestem. W społeczności KZ jestem zaangażowany w służbę kaznodziejską, usługuję modlitwą, opiekuję się naszymi seniorami. Jako duszpasterz usługuję także w zakładzie karnym.
Jarosław Kotyński
Nawróciłem się w 1990 r. W latach 1992-1995 byłem liderem młodzieżowym w naszym Kościele. W 1993 r. ożeniłem się i mam jednego syna. Przez kilka lat wraz z żoną pełniliśmy funkcję gospodarzy budynku zborowego. Zajmowałem się także oprawą medialną działań Kościoła. Obecnie zajmuję się poradnictwem przedmałżeńskim, jestem zaangażowany w duszpasterstwo i usługuję jako kaznodzieja.
Samuel Cichy
Pochodzę z rodziny biblijnie wierzących chrześcijan, co nie uczyniło ze mnie automatycznie ucznia Jezusa. Nawróciłem się w wieku 20 lat i od tamtego czasu Bóg zarządza moim życiem w sposób, który mnie zadziwia. W 2007 r. Pan dał mi kochaną żonę, a niedługo potem, zgodnie z proroctwem, które wcześniej do nas skierował, parkę cudownych dzieci. W Kościele czasem usługuję Słowem Bożym i modlitwą, ale przede wszystkim leży mi na sercu budowanie męskich relacji, dlatego od kilku lat regularnie prowadzę grupę męską – na naszych spotkaniach poznajemy Biblię i „dorastamy do wymiarów pełni Chrystusowej”.